Fidelitas - Nedajte zlomenine šancu
Prevencia | Som manažér

Prevencia

Objednanie

Som manažér

Máte sedavé zamestnanie? Nepravidelne sa stravujete? Máte stresujúcu prácu a všade sa vozíte autom? Prechádzate sa denne menej ako 30 minút? Pijete denne viac ako 3 šálky kávy? Pijete denne viac ako jeden pohár (= 2 dcl) vína alebo viac ako dve pivá alebo viac ako 2 poháriky tvrdého alkoholu? Fajčíte viac ako 15 cigariet denne? Konzumujete menej ako 3krát týždenne mlieko, jogurty alebo tvrdé syry?

Ak ste si odpovedali kladne aspoň na jednu otázku, mali by ste konzultovať so špecialistom stav svojich kostí a závažnosť rizika zlomenín.

Na našom pracovisku Vám dokážeme spoľahlivo stanoviť množstvo vápnika v kostiach (KVANTITA kosti) a jeho rozmiestnenie v kostiach (KVALITA kosti) a stanoviť, aké veľké riziko zlomenín Vám hrozí v nasledujúcich desiatich rokoch. Vieme Vám kvalifikovane poradiť, čo máte robiť, aby ste si spevnili kosti a tým významne znížili riziko zlomenín.

Predpokladáme, že ste časovo dosť zaneprázdnený a radi problémy riešite energicky a efektívne. Vieme sa preto prispôsobiť Vašim nárokom a dohodnúť presný čas vyšetrenia s následnou konzultáciou výsledkov lekárom – špecialistom.

Ponúkame Vám

  • DXA denzitometrické vyšetrenie chrbtice, predlaktia a oboch stehnových kostí so stanovením KVANITY a KVALITY kosti,
  • stanovenie 10 ročného rizika vzniku aspoň jednej zo 4 hlavných osteoporotických zlomenín (stavcov chrbtice, zápästia, hornej časti ramenných kostí a hornej časti stehnových kostí),
  • špeciálne stanovenie rizika zlomenín stehnovej kosti,
  • kvalifikované rady skúseného špecialistu, ako zistené riziko zlomenín znížiť.

Ak Vám vyšetreniami zistíme závažný patologický stav (osteoporózu alebo zlú mineralizáciu kostí – osteomaláciu) ponúkame Vám prevzatie do starostlivosti, ktorá je hradená z prostriedkov verejného zdravotného poistenia (bez úhrady pacientom).

Objednanie