Fidelitas - Nedajte zlomenine šancu
Prevencia | Som zrelá žena – som v menopauze

Prevencia

Objednanie

Som zrelá žena – som v menopauze

Mám sa báť osteoporózy a zlomenín? Menopauza je dôležité obdobie v živote každej ženy.

Vaječníky prestanú produkovať ženské pohlavné hormóny a ich nedostatok môže výrazne zvýšiť riziko ochorenia srdca, ciev a kostí. Každá tretia žena v priebehu 5-10 rokov po menopauze ochorie na postmenopauzálnu osteoporózu. Stráca vápnik z kostí tak výrazne, že sa stanú málo odolné a často sa zlomia nielen pri bežnom úraze, ale aj bez úrazu.

Zistite, či patríte aj Vy medzi ženy, ohrozené vznikom postmenopauzálnej osteoporózy a jej komplikácií – osteoporotických zlomenín.

Ponúkame Vám

  • DXA denzitometrické vyšetrenie so stanovením množstva vápnika v kostiach (KVANTITA kosti) a jeho rozmiestnením (KVALITA kosti). Vyšetrujeme chrbticu, stehnovú kosť, predlaktie a deťom a mládeži aj celé telo,
  • stanovenie 10 ročného rizika hlavných zlomenín (stavce, horná časť stehnovej kosti, horná časť ramennej kosti, predlaktie) pomocou indexu FRAX/TBS,
  • 30 minútovú konzultáciu výsledkov s lekárom špecializovaným na ochorenia kostí.

Ak Vám vyšetreniami zistíme závažný patologický stav (osteoporózu alebo zlú mineralizáciu kostí – osteomaláciu) ponúkame Vám prevzatie do starostlivosti, ktorá je hradená z prostriedkov verejného zdravotného poistenia (bez úhrady pacientom).

Objednanie