Fidelitas - Nedajte zlomenine šancu
Prevencia | Balíčky pre Vaše zdravie

Prevencia

Mám záujemČasté otázky

Balíčky pre Vaše zdravie

Riziku osteoporózy čelí každá tretia žena a každý piaty muž vo veku nad 50 rokov. Nedajte šancu tichému zlodejovi kostí a zistite, ako sú na tom tie Vaše. Vyhnite sa osteoporotickým zlomeninám vďaka nášmu preventívnemu programu V zdravom tele zdravé kosti, predĺžte si sebestačnosť a zlepšite si kvalitu života.

Komu odporúčame náš program?

Vedeli ste, že 17 zo 100 žien a 6 zo 100 mužov pravdepodobne do konca života prekoná zlomeninu krčka stehennej kosti?

Ženám po menopauze

Menopauza je dôležité obdobie v živote každej ženy. Vaječníky prestanú produkovať ženské pohlavné hormóny a ich nedostatok môže výrazne zvýšiť riziko ochorenia srdca, ciev a kostí. Každá tretia žena v priebehu 5 - 10 rokov po menopauze ochorie na postmenopauzálnu osteoporózu. Stráca vápnik z kostí tak výrazne, že sa stanú málo odolné a často sa zlomia nielen pri bežnom úraze, ale niekedy aj bez zdanlivého úrazu.

Osobám vo veku nad 55 rokov

Zlomeniny po bežnom páde následne zvyšujú pravdepodobnosť ďalšej osteoporotickej zlomeniny. Medzi hlavné osteoporotické zlomeniny patrí zlomenina stavca podľa RTG snímok chrbtice, zlomenina hornej časti stehennej kosti, zlomenina hornej časti ramennej kosti, či zlomenina zápästia. Zbavte sa obáv z ďalších zlomenín a zistite, či sú vaše kosti dostatočne silné.

Osobám s bolesťami

Pokiaľ vám i bežná chôdza spôsobuje ťažkosti, pociťujete bolesti kostí či chrbtice, investujte do svojho zdravia a do svojej budúcnosti. Nedovoľte, aby vás „tichý zlodej kostí“(osteoporóza) pripravil o schopnosť žiť plnohodnotný život!

Rizikový životný štýl

Vedeli ste, že aj ľudia, ktorí fajčia či konzumujú nadmerné množstvo alkoholu čelia riziku vzniku osteoporózy?

Chronické ochorenia

Určité chronické ochorenia zvyšujú riziko osteoporózy. Ak trpíte cukrovkou, reumaoidnou artritídou, ochorením štítnej žľazy, chronickým črevným ochorením

Sedavé zamestnanie

Sedavý životný štýl bez pravidelnej fyzickej aktivity nepodporuje činnosť buniek - osteoblastov, ktoré sú zodpovedné za tvorbu kostí. V skutočnosti bez vhodnej telesnej záťaže v tele prevládne činnosť buniek tzv. osteoklastov, ktoré začnú postupne kosti odbúravať.

Rodinná anamnéza

Zlomenina u rodičov (najmä zlomenina bedrovej kosti) znamená zvýšené riziko zlomenín u detí bez rozdielov pohlavia.

Vyberte si z našej ponuky

Ku každému preventívnemu balíčku získavate možnosť analýzy moču úplne ZDARMA. Rozbor vzorky 24 hodinového moču nám pomôže odhaliť ako Vaše telo bilancuje s vápnikom. Ako si správne odobrať vzorku 24 hodinového moču sa dočítate tu.

Balík: O čom hovorí vaša krv

Urobte prvý krok v prevencii vašich kostí. Nezáleží, či sa cítite vitálne alebo spadáte do rizikovej skupiny. Z odberu krvi môžeme odhaliť niektoré rizikové faktory osteoporózy. Potrpte si na svoje zdravie a objednajte sa už dnes.

Výsledky vám zašleme už do dvoch pracovných dní na váš e-mail alebo priamo domov.

Balík: Do hĺbky vašich kostí

Investujte do svojho zdravia a využite balík, ktorý o vitalite vašich kostí prezradí viac. Odoberieme vám krv a vykonáme denzitometrické vyšetrenie. Je rýchle a bezbolestné. Vyskúšajte najlepší screening osteoporózy.

Kosti vám za to poďakujú. Výsledky vyšetrenia budete mať k dispozícii na vašom e-maily do 2 pracovných dní alebo vám ich pošleme až k vám domov.

Balík: Zdravé kosti dlhodobo

Kompletné riešenie v liečbe vašich kostí. Z odberu krvi a denzitometrického vyšetrenia získate dôkladné výsledky. Poskytneme vám odbornú konzultáciu s lekárom. Ten vám poradí, čo robiť ďalej, aby váš pohybový aparát zostal čo najdlhšie vo výbornom stave.

Súčasťou balíka je aj prevencia s kvalitným výživovým doplnkom.

Mám záujem

Ako to prebieha?

Po odoslaní kontaktného formulára vás budeme kontaktovať, zodpovieme vám všetky otázky a dohodneme si konkrétny termín.

  • Prídete k nám na vopred dohodnutý termín.
  • Ráno vám (nalačno) odoberieme krv - už do dvoch dní vám zašleme výsledky na e-mail.
  • Ak ste si vybrali rozšírený balíček, ešte v ten deň vám spravíme denzitometrické vyšetrenie, ktoré trvá len pár minút.
  • Ak ste si vybrali balíček s konzultáciou u lekára, prídete k nám na odbornú konzultáciu a my vám povieme, čo ďalej. Lekár vás usmerní a odovzdá tie najlepšie odporúčania.
  • Navyše, pacient môže priniesť priamo na odber 24 hodinový moč, z ktorého odsledujeme úbytok vápnika.

Časté otázky